GTPartner

Tor Poznań

Kategoria: Tor wyścigowy

Największy w Polsce! Stare pasy lotniska Ławica były początkiem obecnego obiektu. Dzięki temu stał się on największym torem przeznaczonym do wyścigów w Polsce. Automobilklub Wielkopolski jest właścicielem całego kompleksu, na którym odbywają się krajowe jak i Europejskie wyścigi motocyklowe i samochodowe. Jest to miejsce stworzone dla każdego fana motoryzacji! Obiekt pełni kilka funkcji: możesz na nim szlifować umiejętności sportowej jazdy, odbyć spotkania biznesowe lub mile spędzić czas z kumplami.

Tor w Poznaniu to prawdziwa mekka dla polskich fanów sportów motorowych i entuzjastów szybkiej jazdy. Tu każdy zakręt i każda prosta mają swoją historię, z reguły przebogatą! Tor ma ponad 4 kilometry długości, na których do pokonania jest aż 14 zakrętów (9 prawych, 5 lewych) o różnych stopniach trudności. W tym miejscu tworzy się historia polskiego i światowego sportu motorowego. Regularnie odbywają się tu prestiżowe zawody sportowe, takie jak Wyścigowy Puchar Polski, Kia Lotos Race czy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, a ponadto różnego rodzaju inne imprezy związane z motoryzacją. 

Jak to często bywa w przypadku torów wyścigowych, ten poznański powstał na bazie dawnych pasów startowych znajdującego się w pobliżu lotniska Ławica. Tor wybudowano pomiędzy rokiem 1975 a 1978, a początkowo służył jako tor motocyklowy, by kilka lat później stać się także torem kartingowym. Od lat, jest to najpopularniejszy tor w kraju.

 

Chiptuning nie
Tuning wizualny nie
Tuning techniczny nie
Stacja diagnostyczna nie
Przegląd rejestracyjny nie
Naprawa turbo nie
Naprawa skrzyni biegów nie
Specjalizacja Wszystkie marki aut

Lokalizacja

Wyścigowa 3, , 62-081 , Przeźmierowo, Poland

Tel. kom.: 665 949 506
Strona www: www.aw.poznan.pl
Email: tor.poznan@aw.poznan.pl

Komentarze